2018

DeSA Temsilcilik ve Müşavirlik Firması Tarafından, Tülomsaş Firmasına Secheron - MACS Yüksek Hızlı Devre Kesici Eğitimi Verildi...

DeSA tarafından TÜLOMSAŞ firmasına Secheron – MACS Yüksek Hızlı Devre Kesici eğitimi verildi. Secheron firmasının Türkiye temsilcisi DeSA Şti. tarafından TÜLOMSAŞ da düzenlenen 21 ve 22 Nisan 2015 deki iki günlük MACS kesici eğitimine fazla katılım ile gösterilen ilgi memnuniyet verici idi.

Üretici İsviçre firması Raylı sistem araçları ve sabit istasyonlar için ürettiği elektrikli komponentler konusunda dünya markası haline gelmiştir. Son olarak TÜLOMSAŞ ın TOSHIBA lokomotiflerinde kullanılmak üzere açtığı devre kesici ihalesini kazanan SECHERON firması kesicilerin çalıştırılması, bakım ve testi konularında verdiği eğitimde DeSA Genel Müdürü Nurettin ATAMTÜRK uzaktaki bölge müdürlüklerinden katılım için gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu ifade etmiştir.

Son IZBAN da yaralanma ile ROTEM aracında yaşanan kazayı dile getiren Nurettin ATAMTÜRK gerek TCDD kuruluşları ve gerekse Metro işletmelerinde kullanılan kesicilerin verilen çalıştırma ve bakım talimatlarına uyulmasının önemini belirtmiştir.